Haftasonunu iple çekenler için, izleyenleri tarafından çokça beğenilen ve vizyona girdiği dönemde internete adeta “başkaldırı niteliği” taşıyan güzel bir film önerimiz var.

Filmimiz 2012 Amerikan yapımı olan ve yönetmenliğini Henry Alex Rubin’in yaptığı ilk dram filmi olan ” Sanal Hayatlar (Disconnect)”.

Başrollerinde Jason Bateman, Hope Davis, Frank Grillo, Andrea Riseborough, Paula Patton, Michael Nyqvist, Alexander Skarsgård ve Max Thieriot’un yer aldığı filminkonusu ise şöyle:

Tüm sırları internet ortamına yayılan bir çift, ailesini aramaya dahi vakit yaratmakta zorlanan işkolik bir avukat, bir sınıf arkadaşına internet üzerinden kabadayılık taslayan çocuğunu yola getirmeye çalışan siber zorba da diyebileceğimiz emekli bir polis memuru ve kariyer peşinde koşan bir gazetecinin yetişkin sitelerindeki mücadelesi…

Tüm bu birbirinden farklı hayatları aynı noktada buluşturan tek şey ise çağımızın buluşu internet!

Malumunuz toplumlar, içinde bulundukları çağın getirisine göre şekil alıyor. Çağın getirilerini almak istemeyip hatta bunu kültür edinenler ise çağın oluşturduğu gerçeklerden kaçamamakta ve bir şekilde ayak uydurmak zorunda kalmaktadır. Sonuçta bu çağ, bilgi çağı olarak ta empoze edildiği için, insanlar bilginin de esiri konumundadır. Bilginin merkezi ve esas yığıldığı nokta ise internettir. Modern iletişimin yeni adı olan internet tüm köşeli halleriyle masaya yatırılırken birbirinden farklı bir grup insanın hayatı üzerinde yaptığı benzer etki vurgulanıyor.

Bizce haftasonu için, özellikle sosyal ağlara ve dijital medyaya ilgi duyanların izleyebileceği bir film. Umarım beğenirsiniz.

Şimdiden keyifli seyirler ☺️

Yazar Hakkında

Ailesiyle girdiği en ufak münakaşada "Sen bizle anlasamıyon,halkla nasıl ilişki kuracan!" cümlesini duyan ve her duyduğunda etrafına adeta, annesinin akşama solucan yerine karnıyarık getirdiğini gören bir leyleğin şaşkınlığıyla bakan, bir garip PR'cı. Ha bir de not: Asansörü çağırıp beni aşağıda bilmem kaç saat bekletenleri hiç sevmem, lütfen!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.